EGZERSİZ GEREKMEDEN YAĞ YAKTIRAN, KAS YAPTIRAN TEKNOLOJİ; “EMSCULPT”

Emsculpt Nedir?

2018 yılında geliştirilen, FDA tarafından onaylanmış bir uygulama olan Emsculpt vücutta kas oranını arttırırken yağ oranının azalmasını sağlayan cerrahi olmayan bir vücut şekillendirme işlemidir. Ayrıca Emsculpt dünyanın ilk invaziv olmayan popo şekillendirme teknolojisidir. Emsculpt yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik teknolojisi kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde hiçbir cerrahi müdahale gerekmeden yağ yakarken aynı zamanda kas yapıyor ve daha biçimli bir karın veya daha şekilli kalkık bir popoya sahip oluyorsunuz.

Emsculpt Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir?

Emsculpt;  kalça, karın, bacak, ön kol ve arka kol bölgelerinde uygulanabilmektedir.

Emsculpt Kimlere Uygulanabilir?

Emsculpt hamile ve emziren kadınlar, uygulanacak bölgeye yakın implantı bulunanlar, kalp rahatsızlığı olan kişiler dışında, cerrahi bir müdahale gerektirmemesi nedeniyle herkes tarafından yaptırılabilir. Bunun dışında kronik rahatsızlığı olan ve damar hastalığı gibi sağlık sorunları yaşayan bireylerin Emsculpt uygulamasını doktor tavsiyesi ile yaptırması gerekmektedir. Ayrıca ideal kilosunda olmayan kişilerin öncelikli olarak diğer bölgesel incelme uygulamaları ile yağlarının azaltılması, daha sonra Emsculpt uygulamasının gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Bu şekilde kaslara ulaşmak kolaylaşacak ve sonuç daha etkili olacaktır.

Emsculpt Uygulamasının Detayları

İlk olarak Emsculpt cihazının başlığı vücut üzerinde uygulanacak bölgeye yerleştirilir. Sonrasında cihazdan elektromanyetik dalgalar yayılır. Yayılan dalgalar sayesinde kasılmalar oluşur. Gerçekleşen kasılmalar egzersizle sağlanabilecek kasılmalardan çok daha güçlüdür. Vücut yayılan bu dalgaları kasların çalıştığı en yakın mesafedeki yağları yakarak karşılamaktadır. Yani emsculpt uygulaması ile öncelikle kaslar çalıştırılmakta sonrasında yağlar yakılmaktadır. Emscuplt uygulaması fiziksel olarak yapamayacağınız egzersizi iki haftada yapmanızı sağlamaktadır.

Seans Bilgisi: Emsculpt tedavi protokolüne bağlı olarak ve genellikle birkaç gün ara vererek haftada 2 kez olmak üzere toplam 4 seans ile 6 seans arasında olmaktadır. 4 seanstan fazla uygulama gerektiren durumlarda kişinin kaslarının en az bir ay dinlendirilmesi gerekmektedir. Seanslar yalnızca 30 dakika sürmektedir. 

Yan Etkiler: Kişi seans sırasında yayılan dalgalar sonucunda kasılmalar nedeniyle hafif rahatsızlık duyabilir. Fakat seans sonrasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Gerçekleştirilen birçok klinik çalışma ile sağlığa zararlı olmadığı kanıtlanmış bir uygulamadır. Uygulama sonucunda kişi hemen günlük hayatına geri dönebilir.

Uygulama Sonucu: Uygulamadan hemen sonra işlemin yapıldığı bölgede sıkılaşma ve daha belirgin kaslar fark edilmektedir. Fakat nihai sonucun gözlemlenebilmesi için ilk seansın üstünden üç ay geçmesi gerekmektedir. Ayrıca klinik çalışmaların sonuçları uygulamanın olumlu etkilerinin bir yıl sonra dahi devam ettiğini göstermektedir.