İNATÇI YAĞLARDAN KURTULMANIZIN YOLU;  “COOLSCULPTING”

CoolSculpting Nedir?

Diyet ve egzersizle dahi giderilmesi mümkün olmayan deri altı yağ dokusunun dondurularak parçalanmasını sağlayan, FDA tarafından onaylanmış bir vücut şekillendirme teknolojisidir. CoolSculpting uygulaması inatçı yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayarak, ağrısız bir şekilde ve ameliyata ihtiyaç duyulmadan yağ hücrelerinin %20-%40 oranında azalmasını sağlamaktadır. CoolSculpting invaziv olmayan bir tedavi yöntemidir. Yani iğne, ameliyat, anestezi vb. gerektirmemektedir.

Coolsculpting Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir?

CoolSculpting; karın, bel yanları, gıdı, kollar, sırt, iç ve dış bacak, basen, popo altı, diz çevresi, sütyen hattından taşan fazlalıklar, erkeklerde meme problemi, uyluk içi ve dışı, kalçalar gibi vücutta bölgesel fazlalıkların bulunduğu tüm bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Coolsculpting Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel yağlanma problemi olan, cerrahi operasyonlara sıcak bakmayan, diyet ve egzersiz uygulamalarına rağmen istediği sonucu alamayan, belli hastalıkları (kriyoglobulinemi, soğuk aglütinin hastalığı, paroksismal soğuk hemoglobinürisi) olmayan kadın ve erkek fark etmeksizin herkese uygulanabilmektedir.

Coolsculpting Uygulamasının Detayları

1.Adım- CoolSculpting yönteminin uygulanacağı bölge veya bölgeler uzman kişi tarafından tespit edilir.

2.Adım- Belirlenen bölge, cildinizde herhangi bir hasar oluşmaması için özel bir koruyucu malzeme ile kaplanır.

3.Adım- CoolSculpting cihazının başlığı belirlenen bölgeye yerleştirilir ve belirlenen bölge uygulama başlığının haznesine çekilir. Bu aşamada vakum kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında hafif çekme, asılma ya da sıkışma hissedebilirsiniz.

4.Adım- Belirlenen bölgedeki yağ tabakası kontrollü bir biçimde soğutulur ve soğutma yağ hücrelerinde yapısal değişikliklerin gerçekleşmesini sağlar. Bu işlem sırasında soğukluk hissedebilirsiniz.

Bu aşamaların sonucunda yağ hücreleri yok olmaya başlar ve yağ hücreleri sindirim sistemi ile vücut sisteminden atılmaktadır.

Seans Bilgisi: CoolSculpting uygulamasının seansı 35 dakika ile 75 dakika arasında sürebilmektedir. Genellikle tek seans uygulama yetmektedir fakat bazı durumlarda hedeflenen sonuca ulaşabilmek için birden fazla seans da gerekebilir. 

Yan Etkiler: Uygulama yapılan bölgede hafif kızarma, morarma, uyuşma, ağrı ve kramp gibi yan etkiler görülebilmektedir. Görülen yan etkiler birkaç günde ya da 1 hafta içinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulama sonrasında hemen normal yaşantıya dönülebilmektedir.  

Uygulama Sonucu: Gerçekleştirilen tedaviden 6 hafta sonra sonuçlarını gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Ancak kesin sonuçlar için tedaviden sonra yaklaşık 8-12 hafta geçmesi gerekmektedir. Uygulamanın gerçekleştirildiği bölgede yağlar kalıcı olarak yok olmaktadır.