BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücutta, yağ tabakasının ve kilonun yoğunlaştığı bir bölge hedeflenerek, teknolojik cihazlar ile hiçbir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaksızın yağ hücrelerinin parçalanması ile zayıflama sağlayan estetik bir uygulamadır. 

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Hangi Bölgeler için Uygundur?

Bölgesel zayıflama uygulaması yağların bölgesel olarak depolandığı birçok bölgeye yapılabilmektedir. Fakat vücut farklı oranlarda yağlanan bir yapı olduğu için her vücudun yağlanma bölgeleri farklılık gösterir. Ancak yağlanma bölgeleri en genel haliyle şunlardır: Sırt Bölgesi, Kollar, Bel Çevresi, Karın Bölgesi, Basen ve Kalçalar, Üst Bacak ve Dış Bacak.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları ve Cihazları Nelerdir?

  • Emsculpt: Vücutta kas oranını arttırırken yağ oranının azalmasını sağlayan cerrahi olmayan bir vücut şekillendirme teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde hiçbir cerrahi müdahale gerekmeden yağ yakarken aynı zamanda kas yapıyor ve daha biçimli bir karın, daha şekilli, kalkık bir popo veya sıkı kollara sahip oluyorsunuz. 
  • CoolSculpting (Soğuk Lipoliz): Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini yüksek soğukla ve vakumla parçalayarak öldüren, Coolsculpting cihazı ile yapılan bölgesel incelme işlemidir. Diyet ve egzersizle dahi giderilmesi mümkün olmayan deri altı yağ dokusunun dondurularak parçalanmasını sağlayan bir vücut şekillendirme teknolojisidir. Soğuğa maruz bırakılarak donarak ölen yağ hücreleri, boşaltım sistemi ile vücuttan atılır. CoolSculpting uygulaması inatçı yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayarak, ağrısız bir şekilde ve ameliyata ihtiyaç duyulmadan yağ hücrelerinin %20-%40 oranında azalmasını sağlamaktadır. 
  • Lenf Drenaj (Pressoterapi): Lenf Drenaj, göğüs bölgesinden ayaklara kadar kişinin tüm vücudu saran bir hava tulumu ile uygulanan, basınç yoluyla vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını arttıran bir masaj yöntemidir. 
  • G5 Masajı: G5 adı verilen özel cihazı ile ritmik titreşimsel hareketler ile gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimler ile bölgesel uygulamada hem sıkılaşma hem de selülit görünümünün giderilmesi sağlanmaktadır. Bölgesel bağ dokusunu açmaya yardımcı olan G5 masajı, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.
  • HCG İğneleri ile Bölgesel Zayıflama: HCG iğneleri içerisinde bulunan doğal bileşikler sayesinde cilde ihtiyaç duyduğu maddeleri sunan bir zayıflama iğnesidir. HCG zayıflama iğneleri içeriğindeki kimyasal olmayan içerikler sayesinde bölgesel yağları yok etmede etkili bir güce sahiptir.
  • Mezoterapi ile Lipoliz: Mezoterapi ile lipoliz, bölgesel zayıflama amacıyla kullanılan etkili bir uygulamadır. Lipoliz mezoterapi olarak da bilinen bu uygulama sayesinde sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt elde edilir. Lipoliz ile yağ hücrelerinin parçalanması ya da küçültülmesi sağlanırken, mezoterapi ile çeşitli etken maddeler kusurlu bölgeye enjekte edilerek pürüzsüz bir görünüm kazandırılır.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları Nedir?

Bölgesel incelme fiyatları; uygulama bölgesi, süresi ve hangi işlemin uygulanacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.  Bölgesel zayıflama fiyatları ile ilgili en doğru bilgi için Hay Clinic Sağlıklı Yaşam Merkezimize, (0212) 283-1080 nolu hattan ulaşabilir, detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Leave a comment